• دایرکتوری چیست؟

  دایرکتوری کتابی است که در قالب یک بانک اطلاعاتی (شامل نام شرکت، نام مدیر، اطلاعات تماس و شرح فعالیت شرکت) از شرکت‌های تولیدی و خدماتی ایران، جمع آوری، چاپ و در بین تجار معتبر کشور هدف صادراتی توزیع می‌شود و یکی از مؤثرترین و کم دردسرترین روش‌های برندینگ و بازاریابی و یافتن مشتری در بازارهای بین‌المللی می‌باشد.

  • متولی این پروژه کیست؟

  اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق، متولی این امر بوده و گروه تسهیلگران صادرات ایران به عنوان مجری پروژه و دبیرخانه دایمی مجموعه دایرکتوری‌های صادرکنندگان ایران، مسوولیت اطلاع‌رسانی، ثبت نام، تدوین، چاپ و توزیع این دایرکتوری را عهده‌دار است.

  • هزینه ثبت نام در این دایرکتوری چه قدر است؟

  تعرفه ثبت نام در این دایرکتوری شامل دو انتخاب:

  ۱- ثبت اطلاعات و یا ۲- درج آگهی تبلیغاتی رنگی است که در اینجا قابل مشاهده است.

  • این کتاب درکجا توزیع خواهد شد؟

  در کشور عراق و حتی در ایران در مجامعی که تجار عراقی حضور داشته باشند.

  مراکز توزیع را می‌توانید در اینجا به‌طور کامل مشاهده کنید.

  • آیا نسخه‌های دیگری از دایرکتوری نیز پیش ازین چاپ شده است؟

  بله تاکنون “دایرکتوری صادرکنندگان ایران به عراق ۲۰۱۸” تدوین، چاپ و توزیع گردیده است و”دایرکتوری صادرکنندگان ایران به افغانستان ۲۰۱۹” نیز در حال چاپ می‌باشد و به‌زودی در کشور افغانستان توزیع خواهد‌گردید. می‌توانید در همین وبسایت pdf کامل کتاب‌ها را در منوی دایرکتوری‌ها و در بخش مربوطه دریافت نمایید.

  • آیا این دایرکتوری بازخورد مثبتی در جلب مشتریان عراقی برای شرکت‌های حاضر داشته است؟

  با توجه به حضورمجدد اکثریت شرکت‌های حاضر در نخستین دایرکتوری منتشر شده در دایرکتوری‌های بعدی و استقبال قابل توجه تجار عراقی از این کتاب و اشتیاق همیشگی آن‌ها برای دریافت اطلاعات شرکت‌های صادرکننده ایران جهت برقراری ارتباط مستقیم با تولید‌کننده کالا یا خدمات و حذف واسطه ها، حضور در دایرکتوری روش بسیار مؤثر، مناسب و ارزان قیمت برای شرکت‌های ایرانی جهت معرفی کالاها و خدمات خود به بازار عراق می‌باشد.

  • چه کسانی می توانند در این دایرکتوری حضور داشته و ثبت نام نمایند؟

  کلیه تولیدکنندگان کالاها و خدمات ایران که به دنبال یافتن مشتری و صادرات محصول خود به عراق هستند می‌توانند در این دایرکتوری مشارکت نمایند.

  • گروه‌های کالایی و خدماتی این دایرکتوری چیست؟

  این دسته بندی را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید

  • آیا می‌توانیم در چند گروه کالایی- خدماتی ثبت نام نماییم تا اطلاعاتمان در همه این گروه‌های انتخابی ثبت و معرفی گردد؟

  بله، با این شرط که تعرفه ثبت اطلاعات، برای یک گروه کالایی و خریداری یک جایگاه می‌باشد،

  لذا برای ثبت در هر گروه باید هزینه آن جایگاه پرداخت گردد.

  • چاپ چه زمانی به اتمام می‌رسد؟

  باتوجه به مراحل اطلاع‌رسانی به شرکت‌های کل کشور، دریافت اطلاعات و مدارک شرکت‌ها، ترجمه مطالب و صفحه‌بندی که به دلیل مرجع بودن این کتاب مستلزم دقت کافی نیز می‌باشد، از شروع اطلاع‌رسانی، حداقل ۶ ماه تا پایان پروژه در برنامه زمانبندی در نظر گرفته شده است.

  • قطع کتاب و ابعاد آن چیست؟

  قطع کتاب، وزیری (طول)۲۴ * (عرض) ۱۷ می‌باشد.

  • این کتاب در چند نسخه چاپ خواهد شد؟

  ۵۰۰۰ نسخه

  • طرح آگهی‌های تبلیغاتی را چه کسی طراحی می‌کند و مشخصات آن چه باید باشد؟

  به دلیل اینکه یک طرح تبلیغاتی، در راستای سلایق و سیاست‌های هر شرکت می‌باشد، طراحی آگهی تبلیغاتی به عهده خود شرکت‌ها بوده و نهایتاً فایل آگهی را در ابعاد کتاب به صورت فایل tif و با dpi300 و با کد رنگ CMYK  برای دبیرخانه ارسال نمایند. لازم به ذکر است جهت جلوگیری از حذف احتمالی بخشی از طراحی در برش چاپ و صحافی، ۱ سانتی‌متر از حواشی طرح خالی از هرگونه نوشته یا طرح مهم باشد.